...

 

 

Na szlaku szlaków...

Szlak kopernikowski to turystyczny szlak tematyczny, związany z postacią Mikołaja Kopernika. Wybitnego polskiego astronoma, kanonika Kapituły Warmińskiej, lekarza, administratora, matematyka, ekonomisty, stratega wojskowego, tłumacza, sekretarza biskupiego. Najbardziej znanego w Polsce i za granicą jako ten który „wstrzymał słońce i ruszył ziemię”. Jednego z największych Polaków.

Szlak Kopernikowski  znajduje się w większości na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ułatwia zwiedzenie środkowej i płn. zach. części województwa. 232 km wiodą poprzez pełne zabytków miejscowości związane z życiem Mikołaja Kopernika.

Początek szlaku w Olsztynku koniec w Elblągu.

Trasa: Olsztynek - Olsztyn - Dobre Miasto - Lidzbark Warmiński - Orneta - Pieniężno - Braniewo - Frombork - Tolkmicko - Elbląg

Szlak kopernikowski- to jeden z 4 samochodowych szlaków turystycznych wyznaczony i fizycznie oznakowany w latach 2009 - 2012 przez Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego w ramach unijnego projektu "Znakowanie turystyczne regionu Warmii i Mazur" z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013.

Szlak łączy najistotniejsze punkty orientacyjne wytyczone wzdłuż dróg samochodowych. Czasem odwiedzenie licznych atrakcji turystycznych, traktowanych jako atrakcje tego szlaku, wymaga od turysty nieznacznego zjechania z głównej trasy, o czym powinny informować odpowiednie drogowskazy. Częstokroć atrakcyjne oferty noclegowe i gastronomiczne znajdują się także w pobliżu szlaku.  Zwiedzanie atrakcji szlaku może odbywać się podczas wycieczek samochodowych, motorowych, pieszych, kolejowych, rowerowych a także kajakowych.

 

*******************

 

W środkowej części szlaku, tylko 5 km od Lidzbarka Warmińskiego jednej z głównych atrakcji trasy znajduje się  nasze gospodarstwo:

 

Agroturystyka Ostrów Kierwiński.

 

Miejsce z duszą. Duszą artystyczną. Spokojne. Gościnne. Rodzinne.

Nasze gospodarstwo jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania atrakcji szlaku.

Nasze gospodarstwo jest doskonałym miejscem do odpoczynku po marszu, spływie czy jeździe.

Nasze gospodarstwo znane jest z doskonałej kuchni. Smakowite domowe posiłki pozwolą w pełni sił zwiedzać atrakcje szlaku.

My, właściciele gospodarstwa zadbamy o rodzinną domową atmosferę.

We własnej bibliotece, własnej informacji turystycznej podpowiemy ciekawostki, przybliżymy historię, pomożemy w doborze trasy, środka lokomocji. Zadbamy o rodzinną domową atmosferę w dzień.

 

A w nocy... a w nocy spojrzymy wspólnie w czyste, rozgwieżdżone warmińskie niebo, zaprosimy na leżakowanie J pod gwiazdami

i... wspólne marzenia.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, Szlak Zamków Gotyckich, Cittaslow Warmia Mazury Powiśle, Szlak Warmińskich Sanktuariów                                     

 

Gospodarstwo agroturystyczne Ostrów Kierwiński znajduje się również na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo - zapraszamy rowerzystów. Na Szlaku Warmińskich Sanktuariów znajduje się pobliski Stoczek Klasztorny z barokowym zespołem pielgrzymkowym. Nasz kosciół parafialny, bazylika mniejsza, zespół klasztorny, muzeum uwięzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Tutaj się możesz zamyślić, pomodlić, spojrzeć na siebie i w siebie. Jesteśmy w pobliżu Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim który jest jedną z atrakcji Szlaku Zamków Gotyckich - zamieszkaj, jedz u nas i zwiedzaj. Lidzbark Warmiński jest także jedną z pereł sieci dobrego życia Cittaslow , niedaleko są inne miejscowości szlaku: Biskupiec, Bisztynek, Reszel - zapraszamy zwiedzających. W Agroturystyce Ostrów Kierwiński znajdziecie bardzo dobry nocleg, pyszne, domowe wyżywienie i... spokój. Jedna Warmia, wiele szlaków, jedna Agroturystyka Ostrów Kierwiński !!! :-)

 

Zapraszamy. Wszelkie informacje, nasza oferta, galerie, cenniki, dane kontaktowe na naszej stronie.