Agroturystyka Ostrów Kierwinski okolice Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna


Idź do treści

Księga Gości

Dawniej jeździło się na letnisko do dziadków, stryjny Heli, do starych ciotek.
Przywoziło się stamtąd mnóstwo wspomnień, zdjęć które dzisiaj w cudnej sepii pokazują owe ciotki w dziwnych sukienkach, dziadków starszych od węgla, stryjnę Helę z koszem jabłek a też innych uczestników przeszłych wakacji. Na werandzie, czasem pod lipą, przy stole siedzą antenaci, a ktoś kto zna zaprzeszłe dzieje opowiada co się na tych wakacjach wydarzyło i można tych opowieści słuchać i słuchać.Czuć w nich rozgrzany zapach siana, a też wilgotne powietrze z nad łąk, pełne komarów i grających w trawie świerszczy. Wyobraźnia podpowiada co się działo w lesie, nad jeziorem czy rzeczką.
Czy to już zaginiony świat? Bajka podawana z ust do ust o sielskich wakacjach na wsi?
Nie. Odradza się ten świat w agroturystycznych gospodarstwach, stanowiących znakomite przeciwieństwo tzw Wczasów Zorganizowanych, lub nudnych już, hoteli.
To też doskonały pomysł na spędzanie wakacji spokojnie i zdrowo, blisko natury w miłej rodzinnej atmosferze.
U Beaty i Waldka - taka właśnie atmosferę ofiarowuje zwykły dom, zwykła serdeczność, uśmiech i wszystko to, co jest do dyspozycji dookoła, czyli natura - hojna i bogata.

zdjęcie z http//nad-rozlewiskiem.pl
Za wiele niezwykłych atrakcji w świecie można zapłacić kartą, ale taki, nasz wieczorny zapach żniwnych pól, kubek mleka i pajda chleba z miodem u Waldka i Beaty - ich uśmiech i serdeczność - bezcenna!
Zapraszam do gościnnego domu Seferyńskich :-)

Małgorzata Kalicińska
Autorka powieści "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem", "Fikołki na trzepaku" "Lilka; i "Zwyczajny facet".

x
x
x
x

Kiedy to piszę – brakuje tylko trzech godzin do księżycowego nowiu 15 marca o 22.01. To doskonały czas na rozpoczęcie czegoś nowego, na zaczarowanie mapy marzeń.
Zatem, Moi Drodzy Beatko i Waldku – wysyłam w Waszym kierunku same dobre myśli.
Żeby się udało! Żeby lata ozłocone słońcem były dwa razy dłuższe od deszczowych jesieni. Żeby Wasze wymarzone miejsce na ziemi było azylem nie tylko dla Was, ale i tych, którzy będą do Was tłumnie i z radością przyjeżdżać. Żeby Wasi Goście odkrywali cuda tej ziemi: przyrodę, zwierzęta, cykl przemian pór roku… I wreszcie – żeby na Waszą półkę z regionalną literaturą sięgali Wszyscy – po to, by zakochać się w Warmii i Mazurach, naszej wschodniej Prowincji, które wcale nie jest stanem umysłu, lecz miejsce do życia w zachwycie nad Światem.
Czarujcie nas Waszym sercem. Trzymajcie przy życiu ciepłem.
I bądźcie Ambasadorami naszego Regionu!

Katarzyna Enerlich
Autorka powieści "Prowincja pełna marzeń", "Prowincja pełna gwiazd", "Czas w dom zaklęty" "Prowincja pełna smaków", "Studnia bez dnia", "Kiedyś przy błękitnym księżycu" "Oplątani Mazurami" " i wielu innych;.

x
x
x
x

Opinie o nas. Skany i maile od 2010 roku w galerii Księga Gości Opinie, życzenia, wspomnienia


Powrót do treści | Wróć do menu głównego