Agroturystyka Ostrów Kierwinski okolice Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna


Idź do treści

O nas

Wszystko zaczęło się nieomal jak w bajce - dawno, dawno temu za lasami za jeziorami...
Prawie 40 lat temu poznaliśmy się - Beata z Warmii córka leśnika i Waldek mieszczuch z Mazowsza. Połączyła nas miłość, rogata dusza, harcerstwo. Później ślub (także cywilny - harcerski), urodzenie syna Łukasza i praca w mieście, ale zawsze tęsknota do szumu wiatru, bezkresu pól, zacisza lasu, błękitu jezior.
No i zdarzyło się. Kiedyś zachciało nam się rzucić wszystko, sprzedać wszystko, co mamy i pojechać gdzieś w diabły. Zakochaliśmy się w siedlisku w Kierwinach położonym nad rzeczką Kierwinką; i tak osiedliśmy na Warmii pod Lidzbarkiem Warmińskim. Prawie 20 lat, raz bez grosza raz z groszem czyścimy, remontujemy, budujemy i z niczego udaje nam się zrobić coraz coś ładniejszego. Pasiemy kozy, karmimy świnki i kury o kotach i psie nie wspomnę.
Wyszykowaliśmy nasze siedlisko pod przyjęcie gości. Mamy prawie samowystarczalne żywnościowo, czyste, gospodarstwo agroturystyczne. Ach ta legendarna kuchnia, wyżywienie Beaty (własnoręcznie wędzone wędliny, sery białe, topione, ciasta, torty (możemy zorganizować rodzinne uroczystości) i co najważniejsze prawdziwy chleb a truskawki, śliwki...raj. Usługi hotelarskie. Pobyt nieopodal Lidzbarka Warmińskiego , w naszym gospodarstwie doda Wam sił.
Historię nasz raj ma ponad 400 letnią. Siedlisko położone jest na dawnej wyspie na nieistniejącym już jeziorze....
stara mapa z wyspą i jeziorem ostrów kierwiński
(stad nazwa nadana przez nas temu miejscu - OSTRÓW KIERWIŃSKI - Kerwienenwerder zapożyczone z dawnych czasów świetności tego folwarku) a dalej jak w bajce i Kopernik i Krzyżacy, Napoleon i biskupi na tzw. Świętej Warmii, Polacy i Niemcy. Tygiel zdarzeń i kultur.
Niedaleko las, parę kilometrów do jeziora. Cisza, kolonia wsi, jedni sąsiedzi, Marcin i ani ducha więcej.
Tutaj naprawdę jest spokój.

W naszym gospodarstwie agroturystycznym Ostrów Kierwiński do dyspozycji gości są 4 pokoje: dwuosobowy (piętro, od wschodu), czteroosobowy(piętro, od zachodu), trzyosobowy (piętro, od wschodu) i trzyosobowy (parter, od północy). Jak w hotelu. Pokoje z łazienkami i naziemną telewizją cyfrową, łóżeczkami dziecinnymi (możliwość dostawek). Na terenie całego gospodarstwa internet WiFi. Letnia świetlica/bawialnia w osobnym budynku.
W naszej agroturystyce serwujemy całodzienne wyżywienie ( gotujemy także dla wegetarian ) jednakże do dyspozycji gości jest w pełni wyposażony aneks kuchenny (lodówka, kuchenka gazowa, kuchenka mikrofalowa, naczynia itd.). Posiłki podajemy w dni pogodne na tarasie ze stolikami pod żaglami a w dni pochmurne w wewnętrznej jadalni, bibliotece.

5 kilometrów do Lidzbarka Warmińskiego, pobliskie Termy Warmińskie, w sąsiedztwie „Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Lidzbark Warmiński” a w promieniu 50 - 80 km, czyli trochę samochodem i Olsztyn i Królewiec, Klasztor w Stoczku i Święta Lipka, Wilczy Szaniec, Frombork i Zalew Wiślany, Jeziorany (wspominane przez seniorów za słuchowisko radiowe), Bartoszyce i Górowo Iławeckie - super baza wypadowa na Warmię i Mazury.

WALORY NASZEJ AGROTURYSTYKI OSTRÓW KIERWIŃSKI

Dla seniorów, dla Gości ceniących spokój, ciszę - czarowne, kameralne miejsce pełne zieleni, kwiatów, poprostu " pięknych okoliczności przyrody ". Wygodne, czyste pokoje z własnymi łazienkami. Mnóstwo miejsc do wyciszenia w ogrodzie. Wiosną, latem, jesienią i zimą. Bez zgiełku, pośpiechu... Przestrzeń do spacerów. Ścieżki przyrodnicze, rowerowe np. Green Velo czy piesze. Baza do zwiedzania. Bezpieczny parking. Bezpieczne przechowywanie rowerów. W pobliskim Lidzbarku Warmińskim - Uzdrowisku kompleks uzdrowiskowo sanatoryjny (w części jeszcze w przygotowaniu) " dla zdrotnosci " :-). Tężnie zdrowotne do spacerów, odpoczynku, rehabilitacji, wdychania kropelkowego aerozolu wód zdrowotnych. Grota solna. Termy Warmińskie do wygrzewania hmm dojrzałych kości :-)

Dla lubiących rozkosze podniebienia - w naszym gospodarstwie agroturystycznym głównym walorem jest przepyszna kuchnia Beaty, grill, ognisko. Truskawki, maliny, grzyby…
Dla dzieci - bo na goszczenie rodzin z dziećmi nasze gospodarstwo agroturystyczne jest nastawione, super miejsce przyjazne dzieciom - plac zabaw z domkiem, huśtawkami, zjeżdżalnią, piaskownicami. Świetlica. Duży basen. Koni arabskich i trakeńskich nie mamy ale są wszelakie zwierzęta z osiołkiem i kucykiem na czele. Wszystkie poniższe i powyższe atrakcje oraz ANIMACJE - poranny i popołudniowy ZWIERZYNIEC tj. karmienie, obrządek, opowieści o zwierzakach a także popołudniowe CZYTANIE BAJEK a w razie niepogody również KINO DOMOWE. ANIMACJE ŚWIĄTECZNE - magiczna kuchnia Beaty np. ozdabianie mazurków wielkanocnych albo ubieranie choinki, wizyta Mikołaja w Boże Narodzenie. Dzieci z rodzicami mogą np. zwiedzać SKANSEN w Olsztynku, PARK dzikich zwierząt w Kadzidłowie, PARK linowy czy AQUAPARK w Termach w Lidzbarku Warmińskim...
Dla miłośników sportu nasze gospodarstwo agroturystyczne przygotowało latem duży basen, miejsce do rowerowych wycieczek (rowery na wyposażeniu gospodarstwa a także w Lidzbarku Warmińskim znajduje się wypożyczalnia), gospodarstwo agroturystyczne Ostrów Kierwiński znajduje się również na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, dla narciarzy Góra Krzyżowa z wyciągami - {od 2014 r. zamknięte}(w zimę narty a w lato quady). Pływanie, kajakowanie w okolicznych jeziorach i rzekach. Nasze pola dla narciarzy biegowych nasz stawik dla łyżwiarzy. Dla obserwatorów pod Lidzbarkiem tor motocrossowy i quadowy, pod Mikołajkami samochodowy Rajd Polski, w Lidzbarku turnieje sztuk walki (także capoeira), Termy Warmińskie, uzdrowisko. Pobliskie stadniny pozwalają na jazdę konną. A u nas badminton, piłki, szachy. Boisko do siatkówki, babingtona. Basen dla dzieci.
Dla miłośników historii (Waldek jest zakochany w historii) Szlak Kopernikowski, (Copernikus), Szlak Zamków Gotyckich, zamek w Lidzbarku Warmińskim - perła północy, coroczna inscenizacja napoleońskiej Bitwy pod Heilsbergiem - Lidzbarkiem Warmińskim (latem) i potyczki w Lidzbarku Warmińskim (zimą). Klasztor z bazyliką w pobliskim (3 km) Stoczku Klasztornym (więziony był tam Prymas Wyszyński), koncerty organowe w bazylice w Świętej Lipce. Diabelski Kamień w Bisztynku.
Dla miłośników kabaretów coroczne Lidzbarskie Wieczory Kabaretowe na zamku i potyczki kabareciarzy w Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim.
Dla bibliofilów własna, osobista, jedyna w swoim rodzaju dla gospodarstwa agroturystycznego biblioteka z ponad 4 tysiącami publikacji podzielonych tematycznie (także dotyczące historii, kultury, beletrystyka Warmii i Mazur, ale i dawnych Prus Wschodnich). Gospodarz pisze wiersze i powieść. Utrzymuje kontakty z wieloma poetami i pisarzami.
Dla grzybiarzy wokół naszego gospodarstwa agroturystycznego lasy pełne grzybów , dla wędkarzy niedalekie (5 km rowerem przez las albo 11 km samochodem drogą asfaltową) jeziora Symsar i Blanki oraz pobliskie stawy hodowlane.
Dla spacerowiczów pobliska okolica, uliczki Lidzbarka Warmińskiego Cittaslow, Bartoszyc, Olsztyna (także pyszne pizzerie, ciastkarnie, lodziarnie), przepiękne aleje nad brzegami rzek Łyny i Symsarny.
Dla miłośników zwierząt szczególnie nasze milusińskie koźlaki, króliczki, osiołek Czesio, kucyk Maniuś, koty i był ukochany pies "Kryzys", teraz jest suczka Foxi, sarny, łosie na polach (jak są dalej obserwujemy je przez nasze lornetki). Własne bociany pod domem i niedalekie Żywkowo z ich ogromną liczbą. Śpiew ptaków, tańce żurawi. Jak to w gospodarstwie rolnym kurki aby były jajeczka :-), bywają czasami i "znikają" indyczki, perliczki, świnki, owieczki.
Dla miłośników przyrody piękno kwiatów, traw, zacisze skalniaka, altan, ławeczki jak to w pięknym gospodarstwie agroturystycznym. Piękno niedalekiego bobrowiska, rozlewiska z ptactwem, zapory na Łynie, fale jeziora, położenie nad rzeczką Kierwinką,. Wschody i zachody słońca. Niesamowita ilość gwiazd na czystym niebie.
!!! !!! !!! Szykując się na sezon urlopowy warto zastanowić się, gdzie spędzić cudowne letnie czy zimowe wakacje albo spokojne wyjazdy weekendowe. Mazury i Warmia to region, w którym zarówno rodziny z dziećmi ( agroturystyka Mazury dla dzieci ), seniorzy jak również grupy znajomych znajdą coś dla siebie. Czyste jeziora i lasy, rzeki, a także wiele szlaków rowerowych również GreenVelo, kajakowych i pieszych sprawiają, że przed przybywającymi na ten teren gośćmi rozpościerają się naprawdę ogromne możliwości. Agroturystyka z atrakcjami dla seniorów Mazury Warmia u nas. Usługi hotelarskie. W naszym rodzinnym, czynnym gospodarstwie oferujemy wygodny nocleg i domowe wyżywienie – Mazury agroturystyka z wyżywieniem to my. Po prostu slow food, slow city, slow life. Ślimak. Jesteśmy doskonałą całoroczną, turystyczną bazą wypadową. Znajdujemy się tylko 50 km od Olsztyna, tylko 5 km od nas jest Lidzbark Warmiński z kompleksem Termy Warmińskie, w sąsiedztwie znajduje się „ Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Lidzbark Warmiński ”, niedaleko jest Szlak Kopernikowski czy rowerowy Green Velo, niedaleko Bartoszyce, Dobre Miasto, Górowo Iławeckie. Sprawdz nas. Korzystanie z noclegów na Warmii i Mazurach to doskonała okazja dla rodzin i dzieci do tego, aby wypocząć i nasycić oczy pięknymi widokami. Gospodarstwo agroturystyczne Ostrów Kierwiński jest czynne przez cały rok, możecie zaplanować pobyt (jak w hotelu) na Mazurach i Warmii zarówno latem, jak również w trakcie zimy - każda pora jest dobra, aby odwiedzić ten piękny region pólnocnej Polski. Podczas fantastycznego urlopu na terenie Warmii i Mazur można nie tylko się zrelaksować, ale również zapoznać się z niezwykle ciekawymi zabytkami i nie spotykanymi nigdzie indziej elementami flory i fauny. Agroturystyka ze zwierzętami Mazury Warmia. Odpoczynek w tak wyjątkowej lokalizacji to gwarancja całkowitego i w pełni satysfakcjonującego spędzenia czasu. Oferujemy komfortowe noclegi na Mazurach i Warmii dla dwóch osób, jak również możliwość wynajęcia większych pokoi, mogących pomieścić trzy lub cztery osoby - jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom wszystkich, nawet najbardziej wymagających gości. U nas łazienka w każdym pokoju to standard. Chętnie dopasujemy ofertę do Państwa indywidualnych życzeń. Oferujemy spokój i bezpieczeństwo. Dla rodzin z dziećmi ( agroturystyka Mazury dla dzieci ) mamy wiele udogodnień, m. in. plac zabaw, świetlica, krzesełka do karmienia, łóżeczka i zabezpieczenia na schody, zastawa dziecięca itd. Dzieci do 3 lat mają 50 % rabatu przy opłacie za pobyt i 100 % wyżywienie, dzieci do 7 lat mają 50 % rabatu – agroturystyka Mazury tanio. Nie występuje u nas koń arabski czy trakeński ale wspaniałe: osiołek i kucyk. Dzieci oglądają zwierzęta gospodarskie: stado kóz, kurki itp. Gwarantujemy smaczne domowe wyżywienie, skorzystaj z wyśmienitego smaku i umiejętności pani domu. Sprawdź nas – Warmia Mazury agroturystyka z wyżywieniem. Dajemy Ci możliwość darmowego wypożyczenia rowerów oraz także darmowy dostęp do internetu wifi na terenie całego całorocznego, czynnego rolniczo gospodarstwa agroturystycznego. Posiadamy własną informację turystyczną. Nasza agro biblioteka liczy ponad 4 tysiące woluminów. Gospodarz jest poetą. Pisze także powieści i krótkie opowiadania. Nasza agroturystyka to miejsce gdzie proza miesza się z poezją. Odwiedza nas wielu zaprzyjaźnionych artystów: pisarzy, poetów, aktorów, muzyków. Wypróbuj raj na polskiej ziemi. Przyjedz teraz, dziś, jutro a powrócisz pod Lidzbark znów za miesiąc czy rok - zapraszamy Cię bardzo serdecznie. Bezpieczeństwo wypoczynku gwarantowane. Nasz standard usług hotelarskich potwierdzają dokumenty m. in. protokoły kontrolne Sanepid. Wypróbowało nas wielu Gości, wielu z nich jest już naszymi przyjaciółmi. Dołącz do nas. Jako chyba jedyni z założenia nie staramy się o przyznawane certyfikaty gdyż największym certyfikatem, wygraną w rankingu, jest nasza Księga Gości. Opinie, referencje, rekomendacje w naszej Księdze Gości. Przeanalizuj ją. Przekonaj się sam. Informacje o nas także na Facebook, GoldenLine itp. W naszym gospodarstwie wszystko w cenie, sprawdź ile zaoszczędzisz w stosunku do konkurencji. Zapraszamy do nas, do naszej cudownej, zielonej, rudej, białej krainy przez cały rok. Na Warmii i Mazurach piękne jest lato i piękna zima. Cudowne wiosna i jesień. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Urlop w gospodarstwie agroturystycznym na Mazurach to szansa na doskonały wypoczynek oraz spędzenie miłego czasu z rodziną na łonie natury. Warmia i Mazury charakteryzują się przede wszystkim nieskazitelnie czystym powietrzem oraz niezwykle oryginalną fauną i florą - jest to wspaniała szansa dla rodzin z dziećmi na obcowanie z nieskażonym środowiskiem oraz poznanie wielu ciekawych gatunków roślin oraz zwierząt. W naszym gospodarstwie agroturystycznym będą Państwo mieli szansę na skosztowanie domowych wyrobów - serów, wędlin, chleba, a także własnoręcznie wyhodowanych owoców i warzyw. Niewątpliwie sporą atrakcją w naszym gospodarstwie agroturystycznym są zwierzęta - osioł, koza, kucyk oraz koty i pies będą powodem radości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dogodne położenie gospodarstwa umożliwia satysfakcjonujące spędzenie czasu zarówno miłośnikom wędkowania, narciarstwa biegowego, pieszych i rowerowych wycieczek, jak również zbierania grzybów. Poszukiwanie noclegu na Mazurach warto rozpocząć od dokładnego sprawdzenia oferty oraz zdecydowania, jakie są szczegółowe wymagania w kwestii lokalizacji i dodatkowych atrakcji . Oferowane przez nas noclegi na Warmii i Mazurach, blisko Lidzbarka Warmińskiego, uzdrowiska, niedaleko Term Warmińskich to gwarancja ciszy, spokoju oraz przyrody otaczającej ze wszystkich stron. Jeśli planują Państwo wczasy na terenie Warmi i Mazur, zachęcamy do skorzystania ze świadczonych przez nas usług. Komfortowe noclegi dla rodzin z dziećmi, dostęp do biblioteki, basenu w okresie ciepłym oraz doskonale wyposażony aneks kuchenny umożliwiają miłe spędzenie czasu z najbliższymi.

#agro #agroturystykaostrowkierwinski #ostrowkierwinski #agroturystyka #gospodarstwoagroturystyczne #mazury #warmia #warminskomazurskie #warmiaimazury #warmia_mazury #lidzbark #lidzbarkwarminski # hotel #usługihotelarskie #senior #slowlife #nocleg #wakacje #urlop #weekend #ciekawemiejsca #podroze #pieknemiejscawpolsce #nawsi #wieś #relaks

 


Powrót do treści | Wróć do menu głównego